Vytisknout

Adventní výlet KČT – odbor Jičín - ZMĚNA TERMÍNU

Název akce:
Adventní výlet KČT – odbor Jičín - ZMĚNA TERMÍNU
Datum konání:
so, 7. prosinec 2019, 07:30 h - 18:00 h
Kategorie:
Jednodenní výlet
Kliknutí:
1164
Adventní výlet KČT – odbor Jičín - ZMĚNA TERMÍNU

Popis

Adventní výlet KČT – odbor Jičín

v sobotu 7. 12. 2019 - Clam-gallasovské Vánoce na Grabštejně

 

Cena: 150,-/člen a 200,-/nečlen


Po výletech za adventní atmosférou evropských metropolí a dalších míst si zkusme zažít méně náročné tuzemské Vánoce na hradě Grabštejn s návštěvou Trojzemí a adventních trhů v nedaleké Žitavě. Výletu se mohou zúčastnit děti, kmeti i výkonní Turisté.

Čeká nás tento program:

 

Přihlašovat se můžete přímo zde, nebo na telefonu: 731722942 a e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


Grabštejn - letošní vánoční prohlídky tohoto hradu nás zavedou především do časů posledních majitelů, hrabat Gallasů a Clam-Gallasů, kteří na grabštejnském panství působili od počátku 18. století do roku 1945. Na prohlídkách s kostýmovanými průvodci si můžete připomenout vánoční zvyky a obyčeje, prohlédnout vyzdobené interiéry a načerpat adventní atmosféru. Zážitek z prohlídky pak na nádvoří umocní vánoční hra, adventní melodie (skupina Subulcus), rozveselí vás kejkle (kejklíř Martin). Vánoční atmosféru podpoří i stánky s vánoční krmí i cukrovím a také s drobnými dárečky a suvenýry. Při slavnosti budete také moci ochutnat speciality připravené přímo na ohni v Kuchyni U Ryby! Po celý den budou probíhat adventní dílničky, kde si můžete vyrobit např. betlém, adventní přáníčko, vánoční ozdobu a ozdobit oblíbený domácí perníček. Během víkendové akce jsou přístupné pouze prostory části I. okruhu + kaple. Po celou otvírací dobu je otevřena také hradní krčma.


Trojzemí - výjimečné místo, kde se setkává Česko, Polsko a Německo. Řeka Lužická Nisa zde napájí svými vodami okouzlující jezero Kristýna a poté opouští naše území. Z Trojzemí se můžete vydat proti proudu Lužické Nisy, kde asi po jednom kilometru dojdete k jezeru Kristýna. Jezero vznikalo postupným zatápěním lignitového dolu od roku 1970. Jezero má v nejhlubším místě 28 m a rozlohu 14 ha. Je oblíbeným turistickým cílem, který v letní sezoně nabízí ubytování v kempu s řadou možností volnočasových aktivit.


Žitava – Žitava je velké okresní město v německé spolkové zemi Sasko, které se nachází v saské části historického území Horní Lužice v zemském okrese Zhořelec. Leží na trojmezí Německa, Česka a Polska v místě, kde se říčka Mandava vlévá do Lužické Nisy. Má přibližně 25 tisíc obyvatel. Předtím, než se Žitava stala součástí Hornolužického šestiměstí, patřila k historickému území Čech. V období svého rozkvětu, kdy byla známá jako středisko plátenictví, byla druhým nejbohatším členem Šestiměstí. Za třicetileté války přijala Žitava více než 1000 rodin českých exulantů, kteří až do 19. století spoluvytvářeli kulturní obraz města. Mezi nejvýznamnější pamětihodnosti mimo jiné patří dvě žitavská postní plátna, bývalý františkánský konvent s kostelem sv. Petra a Pavla a kostel sv. Kříže.

Registrace:

Max. počet míst:
52
Zarezervovaná místa:
49
Dostupná místa:
3